fbpx

Protest pracowników Amazon w Sadach

We wtorek 22 czerwca planowana jest pikieta pod siedzibą centrum magazynowego Amazon w Sadach. Organizatorem akcji jest Komisja Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Amazon. Protest związany jest z akcją promocyjną Prime Week, w czasie której amerykański gigant proponuje swoim klientom obniżki cen. Pikietujący pracownicy chcą wykorzystać okres wzmożonego zainteresowania usługami Amazon do zwrócenia uwagi na warunki zatrudnienia pracowników firmy.

Od lipca pracownicy Amazon otrzymają podwyżki. Stawka godzinowa początkowa w Polsce wyniesie 22,5 zł brutto dla pracowników poziomu początkowego wynagradzanych godzinowo. Liderzy zespołów mają zarabiać do 28 zł/godz. brutto. Amazon podał łączną wysokość wynagrodzeń możliwych do uzyskania przez pracowników liderów zespołów.

Wraz z premią za frekwencję nasi pracownicy poziomu początkowego mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie, a liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy oraz liczby przepracowanych godzin w miesiącu. Przy założeniu 168 godzin w miesiącu, z wliczeniem 8% premii za obecność, pracownicy poziomu początkowego mogą zarabiać od 4 082 zł brutto miesięcznie, zaś wynagrodzenie liderów zespołów będzie zaczynać się od 5 080 zł brutto miesięcznie

Według działacza OZZ IP Artura Gęgotka podwyżki są zbyt niskie.

Wysokość podwyżek nie odbiega od tych w innych branżach. Biorąc jednak pod uwagę zyski, które wypracowujemy, jak i galopujący wzrost cen, 22,50 zł/h to nadal o wiele za mało.

Pikieta rozpocznie się konferencją prasową, która zaplanowana została na wtorek o godz. 11.00. 

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.