fbpx

Przebudowa Dworca Poznań Główny – czy PKP i Miasto Poznań podpiszą porozumienie?

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Długo oczekiwana przebudowa starego dworca kolejowego Poznań Główny jest przedmiotem negocjacji między władzami miasta i PKP. W lutym 2020 roku podpisany został list intencyjny i od tego czasu trwają rozmowy między stronami. Wcześniej, w 2013 roku, w związku z oddaniem do użytku na EURO 2012 nowego budynku dworca, stary został zamknięty. Wywołało to sprzeciw pasażerów, którzy cenili poprzedni budynek za funkcjonalność, której pozbawiony jest nowy dworzec, będący częścią centrum handlowego.

Podpisanie porozumienia miedzy PKP a Miastem Poznań opóźnia się, lecz jak deklarują obie strony negocjacje są praktycznie na ukończeniu.

Następnym krokiem mają być prace projektowe.

W rozmowie z PAP zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski ocenił, że konkurs na wykonawcę projektu powinien być rozpisany szybko.

Jeżeli porozumienie zostanie podpisane w bliższej perspektywie, to nie wyobrażam sobie, żeby konkurs architektoniczny nie został ogłoszony w przyszłym roku. Wytyczne do konkursu zostały przez nas przygotowane wcześniej, więc pozostaje tylko kwestia opracowania precyzyjnego regulaminu

Szacuje się, że w przypadku braku dalszych opóźnień odnowiony budynek starego dworca powinien zostać udostępniony pasażerom w 2026 roku.

Foto: www.pkp.poznan.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI