fbpx

Rada Miasta Poznania: Wsparcie dla migrantów, zamiast wsparcia dla polskich służb

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

We wtorek, 16 listopada Rada Miasta Poznania głosami Koalicji Obywatelskiej kolejny raz odrzuciła projekt oświadczenia przygotowany przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, dotyczący wyrażenia solidarności z funkcjonariuszami polskiej Straży Granicznej.

Poniżej treść stanowiska:

Rada Miasta Poznania, w obliczu bezprecedensowego w swej skali ataku hybrydowego na Polskę, ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki, wyraża swoją solidarność z polskimi służbami, w szczególności z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Wojska i Policji, strzegącymi granicy polsko-białoruskiej.

Wykorzystanie migrantów jako “żywych tarcz”, w połączeniu z działaniami dezinformacyjnymi jest obliczone na zdestabilizowanie sytuacji w regionie i wywarcie presji nie tylko na Polskę, ale na całą Unię Europejską.

W obliczu tego wyzwania, dzisiaj fundamentalnego z punktu widzenia naszego kraju, dzielące nas różnice polityczne muszą zejść na plan dalszy, a naszym obowiązkiem jest wsparcie działań służb stojących na straży bezpieczeństwa Polski

Oświadczenie o takiej samej treści zostało zaproponowane na ubiegłotygodniowej sesji rady. Wówczas również zostało odrzucone.

Marek Sternalski, przewodniczący klubu radnych KO argumentował, że brak poparcia dla stanowiska wynika z chęci uniknięcia konfliktu politycznego.

Zamiast poparcia dla pograniczników radna KO Marta Mazurek proponuje przekazanie kwoty 100 tys. zł dla gminy Michałowo, w celu udzielenia pomocy imigrantom przekraczającym granicę.

Gmina Michałowo, której mieszkańcy nie chcą pozostawać biernymi świadkami tragedii ludzkiej i kryzysu humanitarnego, uruchomiła punkt pomocy osobom potrzebującym. Ta pomoc jest ukierunkowana na rzecz osób przekraczających granicę z Białorusią

Pochodzący z Poznania wiceminister spraw zagranicznych Szymon Sękowski vel Sęk wyraził oburzenie postawą radnych KO.

Niebywałe! W kolejnym dniu, w którym polskie służby broniące wschodniej granicy są fizycznie atakowane, poznańska PO nie tylko ponownie odrzuca ponadpolityczne stanowisko z wyrazami wsparcia dla nich, ale też proponuje środki finansowe poznańskich podatników na pomoc… migrantom

Foto: www.poznan.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI