fbpx

Rekrutacja do “terytorialsów” pod Piłą

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Dolaszewo pod Piłą będzie siedzibą kolejnego pododdziału 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wielkopolska Brygada WOT szuka ponad 600 chętnych żołnierzy do służby.

– Od samego początku funkcjonowania 12. Wielkopolskiej Brygady OT zainteresowanie służbą w Dolaszewie było ogromne – tłumaczy płk Rafał Miernik, dowódca wielkopolskich terytorialsów. – Powstanie nowego batalionu to długo wyczekiwany moment. Województwo wielkopolskie jest rozległe, więc pokonanie trasy na szkolenie z północy na południe często zajmuje kilka godzin. W tej chwili, przed Wielkopolanami z północy, którzy chcą związać swoje życie z wojskiem a jednocześnie nie chcą pozostawiać swojego dotychczasowego życia zawodowego, otwierają się kolejne drzwi. Przyszli żołnierze będą mogli służyć blisko w swojej rodzinnej miejscowości.

W rekrutacji uczestniczyć mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat, nie pełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, oraz rezerwiści. Osoby bez doświadczenia wojskowego, uczestniczą w 16-dniowym szkoleniu podstawowym, zakończonym przysięgą wojskową. Szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy.

Obszarem działalności batalionu będzie północna część Wielkopolski. Pierwsze szkolenie rozpocznie się 14 maja.

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Taczaka (12 WBOT) jest taktycznym związkiem Wojsk Obrony Terytorialnej Wojska Polskiego.

Misją 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, czyli reagowanie w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy też wypadków. Obecnie 12 WBOT liczy około 2 tysięcy żołnierzy.

Źródło fotografii: WBOT

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4