fbpx

Rewitalizacja okolic Strumienia Junikowskiego w Luboniu

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W związku z zakończeniem pierwszego etapu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Strumienia Junikowskiego w Luboniu teren został otwarty dla zwiedzających. Oprócz ścieżki zostały utworzone obiekty małej architektury oraz nasadzenia zieleni.

W ramach drugiego etapu rewitalizacji, której rozpoczęcie planowane jest w tym roku zaprojektowana zostanie utwardzona ścieżka do Ronda Żabikowskiego. Docelowo, tereny te mają stanowić jeden obszar wypoczynkowo-rekreacyjny.

Strumień Junikowski jest potokiem znajdującym się na terenie Poznania i Lubonia, będącym lewobrzeżnym dopływem Warty. Swój bieg zaczyna w okolicach lotniska Ławica i poznańskiego toru wyścigowego, a kończy w dzielnicy Lubonia Żabikowo. Obszar rekreacyjny, o którym mowa w niniejszym wpisie znajduje się w sąsiedztwie Parku Papieskiego oraz Ronda Żabikowskiego w Luboniu.

Źródło fotografii – Wikipedia

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4