fbpx

Ruszają bezpłatne badania w kierunku osteoporozy

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Osteoporoza to choroba metaboliczna kości, która polega na stopniowym zaniku masy kostnej. Na skutek obniżenia gęstości mineralnej kości, dochodzi do osłabienia ich struktury, co objawi się zwiększoną podatnością na załamania.

W związku z profilaktyką i zapobieganiem tej chorobie Starosta Poznański zaprasza na bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Program skierowany jest do osób zameldowanych na terenie powiatu poznańskiego. Z bezpłatnych badań skorzystać mogą kobiety od 65 r. życia, kobiety w wieku 40-65 lat z co najmniej jednym dodatkowym czynnikiem ryzyka złamania osteoporotycznego. A także mężczyźni od 75 roku życia (mężczyźni będą mogli skorzystać z badań po objęciu działaniem całej populacji kobiet zainteresowanych udziałem w programie). Zarejestrować się można dzwoniąc pod numer tel. 800 808 006.

fot: Powiat Poznański

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_