fbpx

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Wojnowicach Wielkopolskich

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W niedzielę, około godziny 9:30 strażacy z Wojnowic Wielkopolskich i Opalenicy zostali wezwani do wypadku drogowego na trasie wojewódzkiej 307, w miejscu przecięcia się drogi z przejazdem kolejowym międzynarodowej linii kolejowej Warszawa – Berlin.

Do wypadku wysłane zostały również dwa zastępy strażaków zawodowych z Grodziska Wielkopolskiego, oficer operacyjny z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Tomyślu, policja, Zespół Ratownictwa Medycznego z Opalenicy oraz Służba Ochrony Kolei.

Po przybyciu strażaków na miejsce, okazało się że auto dachowało i leżało w rowie przy torowisku, a kilkaset metrów dalej – w polu – na prawym torze w kierunku Opalenicy stał pociąg Intercity. 

Samochód osobowy uderzył w bok pociągu pociągu relacji Warszawa Gdańska – Szczecin Główny. Składem w sumie podróżowały 92 osoby – pasażerowie wraz z obsługą pociągu. Nikt z pasażerów nie doznał szkód na skutek wypadku. Z kolei samochód osobowy został kompletnie rozbity, a kierująca nim kobiet zginęła na miejscu, mimo podjętej akcji reanimacyjnej.

Trwa dochodzenie w sprawie. Nie wyklucza się, że przyczyną wypadku mogło być oślepienie słońcem, które tego poranka było mocne i mogło utrudniać jazdę kierującym w stronę Opalenicy.

Agata Pukacz

Foto: www.nowytomysl.naszemiasto.pl, Jakub Czekała

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4