fbpx

Startuje kampania “Weź paragon”

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Pod hasłem “Weź paragon” ruszyła ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Finansów, akcja ma uświadomić Polakom znaczenie brania i wydawania paragonu fiskalnego.

Kampania „Weź paragon” jest organizowana przez Ministerstwo Finansów cyklicznie od 2002 roku. Jej celem jest uświadomienie Polakom roli paragonu fiskalnego, który nie tylko umożliwia nam egzekwowanie swoich praw konsumenckich, ale przede wszystkim ma ogromny wpływ na gospodarkę i funkcjonowanie rynku.

Biorąc paragon pomagamy budować uczciwą konkurencję. O atrakcyjności ceny produktów i usług nie powinny bowiem decydować nielegalne praktyki i obchodzenie przepisów. Płacąc za towar lub usługę każdy z nas płaci również uwzględniony w cenie podatek VAT. Jedynie paragon jest gwarancją, że podatek ten trafi do budżetu, a nie do kieszeni nieuczciwego sprzedawcy – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

W ramach kampanii Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę wezparagon.gov.pl, można tam sprawdzić m.in., jak wygląda prawidłowy paragon, jak rozpoznać błędny. Kampania będzie prowadzona do końca sierpnia tego roku.

Źródło: US Poznań-Jeżyce, foto: pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI