fbpx

Świat historii zbudowany z LEGO

Od 22 października 2021 do 30 czerwca 2022 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich będziemy mogli zgłębić wiedzę historyczną HistoryLand, którą poznamy dzięki klockom Lego. 
Podczas tej ekspozycji widzowie mają możliwość zobaczenia Bitwy pod Grunwaldem – stojąc w szeregu z innymi żołnierzami, widząc podświetlenie najważniejszych bohaterów i wydarzenia. Chętni mogą również skorzystać z interaktywnych tabletów.

W czasie wystawy zobaczymy również Bitwę morską pod Oliwą, która była jedną z nielicznych batalii Polaków na morzu. Poznamy także historie Obrońców Westerplatte dzięki technologii video-mappingu (rozwiązaniu umożliwiającym wielkoformatowe projekcje na budynkach lub innych (także ruchomych) obiektach) oraz materiałom audio i video. Pokazy video-mappingu dostosowują się do poleceń i ożywiają makiety Lego.

Kolejną atrakcją jest interaktywna gra zręcznościowa, która pomaga zagrać hejnał mariacki. Technologia Google VR przenosi fanów Lego w przestrzeń powietrzną nad klasztorem na Jasnej Górze, a efekty dźwiękowe, iluminacje i animacje sprawiają, że uczestnicy stają oko w oko ze smokiem wawelskim.

Dodatkowo, goście mogą korzystać z interaktywnych elementów pozwalających sterować wydarzeniami z Bitwy o Westerplatte, Bitwy pod Grunwaldem i Bitwy pod Oliwą. Z kolei, historię osady w Biskupinie opowiada audioprzewodnik.

HistoryLand jest propozycją nie tylko dla gości indywidualnych. Oferta dla grup zorganizowanych zawiera m. in. możliwość organizacji urodzin, wycieczek szkolnych oraz warsztatów edukacyjnych z przewodnikiem.

 
Agata Pukacz 
Foto: historyland.pl

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *