fbpx

Tak wygląda Poznań… (2)

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

#wicherkiewicz – w ostatnim czasie ulica Marii Wicherkiewicz doczekała się własnego hasztagu, używając którego internauci szukają informacji na temat najbardziej popularnej ulicy w Polsce. Wszystko przez niestandardowy sposób łatania dziur, który wygląda na uzupełnianie asfaltem ubytków w drodze gruntowej. Wywołany do odpowiedzi ZDM w Poznaniu tłumaczył się, że tak naprawdę droga jest utwardzona a zastosowana technika jest tylko tymczasowa. Wyjaśnienia raczej nie przekonały ogółu zainteresowanych, a sama ulica stała się królową Internetu trafiając nawet do memów.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i na słynnej ulicy planowane są poważniejsze prace drogowe. Jak podaje Agata Kaniewska rzecznik ZDM – zaplanowane jest wykorytowanie podłoża na odcinku utwardzonym materiałem pofrezowym oraz gruntowym. Nawiezione kruszywo zostanie zagęszczone i wyrównane, dzięki czemu powinien poprawić się stan nawierzchni.

Źródło zdjęcia – FB – Osiedle Podolany w Poznaniu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4