fbpx

Tragedia na znanym moście w Poznaniu!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Most św. Jordana zwany również mostem Śródeckim lub Cybińskim jest popularnym miejscem zarówno wśród Poznaniaków, jak i turystów. Obiekt znany jest również z licznych kłódek zostawianych przez zakochanych.

Niestety, w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 kwietnia) most był świadkiem wydarzenia, które z całą pewnością nie kojarzą się z romantyczną otoczką miejsca. Z niewyjaśnionych przyczyn na przęsło mostu wszedł 45-letni mężczyzna. Nie udało mu się utrzymać równowagi i spadł z dużej wysokości.

Podjęto reanimację ale mężczyzna niestety nie przeżył zdarzenia. Policja bada okoliczności wypadku. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Tragedia, do której doszło jest kolejną próbą wspinaczki po przęsłach mostu. W 2016 roku z przęsła mostu spadła wioślarka z Irlandii, która przyjechała do Poznania na Akademickie Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie. Kobieta równiez nie przeżyła upadku. Za próbę wejścia na obiekt grozi mandat w wysokości kilku tysięcy złotych.

Most św. Biskupa Jordana łączy dzielnice Śródka oraz Ostrów Tumski wraz z katedrą. Powstał on między innymi z przęseł dawnego mostu św Rocha. Przeniesienie nastąpiło w 2007 roku i było głośnym i skomplikowanym pod względem technicznym przedsięwzięciem inżynieryjnym. Nazwa mostu upamiętnia imię pierwszego biskupa poznańskiego Jordana.

Foto: www.poznan.pl/Z. Szmidt

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_