fbpx

Uchodźcy nie chcą żyć w Polsce i opuszczają Poznań

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Na początku września w Poznaniu wylądował samolot z grupą uchodźców z Afganistanu. Grupa liczyła ponad 100 osób. Są to uchodźcy polityczni, którzy współpracowali z poprzednią władzą w Afganistanie, zanim nastały rządy talibów. Do wyjazdu z ojczyzny skłonił ich trach przed prześladowaniami.

Grupa został ulokowana w hotelu Ikar przy ulicy Solnej w Poznaniu. Afgańczycy są pod opieką polskich wolontariuszy, mają zapewnione całodzienne wyżywienie oraz możliwość nauki języka polskiego.

Jak podaje Radio Poznań żadna z tych osób nie wyraża woli pozostania w Polsce. Zgodnie z informacją przekazaną przez rzecznika Rządowego Biura Bezpieczeństwa Damiana Dudę większość z uchodźców jako miejsce docelowe podaje Kanadę, USA oraz kraje Europy Zachodniej.

Dwie osoby już wyjechały do Danii, 18 do Holandii, 7 do Stanów Zjednoczonych. Jutro kolejnych 7 uchodźców wyleci do USA. Natomiast 3 grudnia 31 osób wyleci do Kanady, ponieważ proces wizowy trochę trwa, na wniosek NATO pobyt 49 osób zostanie przedłużony do 31 stycznia właśnie ze względu na procedury i te 49 osób wyleci też do Kanady

Foto: RCB

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4