fbpx

Udało się! Jest kontrakt na przebudowę Starego Rynku w Poznaniu

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Kwestia rewitalizacji Starego Rynku była w zawieszeniu przez wiele lat. O sprawie pisał również Wielkopolska24.info (https://wielkopolska24.info/problemy-z-poznanskim-starym-rynkiem/). Problematyczne były m.in. wycena i budżet robót oraz znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Wygląda na to, że tym razem wszystko udało się dopiąć i realizacja inwestycji – jakże potrzebnej dla Poznania – ruszy pełną parą.

W poprzednich odsłonach przetargu żaden wykonawca nie był zainteresowany złożeniem oferty. Powodem był zbyt niski budżet. Wynosił on 90 mln. zł. Obecnie prace wyceniono na kwotę 130 mln. zł. Ostatecznie, Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę z dwiema poznańskimi firmami: Tormel i Wuprinz.

Prace nie rozpoczną się od razu. Wcześniej, w ramach kontraktu przewidziane jest doprojektowanie części robót.

Ukończenie inwestycji przewidziane jest na lato 2023 roku.

Foto: www.poznan.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_