fbpx

Urząd Miasta założył stronę internetową dla Ukraińców

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Poznań jest jednym z miast w Polsce, w którym przebywa najwięcej obywateli Ukrainy. Szacuje się, że w samym mieście liczba Ukraińców wynosi ok. 50 tys. osób, podczas gdy w powiecie poznańskim jest to ok. 100 tys. osób.

Urzędnicy Miasta Poznania wprowadzają udogodnienia dla przybyszy zza wschodniej granicy. Jednym z nich było dodanie języka ukraińskiego na infolinii Miasta Poznania (od marca 2020r.). Obecnie uruchomiono portal dla Ukraińców mieszkających w Poznaniu. Strona internetowa zawiera aktualne wiadomości dot. Poznania, informacje o świadczeniach socjalnych oraz wydarzeniach w stolicy Wielkopolski. Portal informuje również o sprawach z zakresu pracy Urzędu Stanu Cywilnego (rejestracja urodzenia dziecka czy zawarcie małżeństwa).

O zwiększającej się liczbie Ukraińców w Poznaniu wcześniej pisaliśmy tutaj w kontekście wyników rekrutacji na UAM.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4