fbpx

W Swadzimiu odbędzie się wystawa psów rasowych

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Charty to jedna z grup psów rasowych zarejestrowanych FCI (Międzynarodowa Federacja Psów Rasowych). To dobrze umięśnione psy o smukłej sylwetce, długich nogach i szlachetnej długiej głowie. Historia chartów sięga zamierzchłych czasów, ich wizerunki były widoczne na mezopotamskiej ceramice pochodzącej z VI w p.n.e. To jeden z najstarszych gatunków psa, który do Europy trafił w czasach rzymskich. Przedstawiano je w pogoni za pustynnymi gazelami. Psy te – ze względu na swoją elegancję – były ozdobą dworów i pałaców.

Te piękne rasowe psy zawitają niebawem bo już 16-17 września w Swadzimiu na terenie urokliwego Pałacu Kasztanowego odbędą się trzy ważne wystawy. Klubowa wystawa Chartów, Krajowa Wystawa Chartów oraz Światowy Puchar Chartów, który co roku odbywa się w innym kraju. Podziwiać będzie można unikalne rasy chartów m.in pojawi się Chart afrykański czy Chart arabski.

Psy będą prezentowane na siedmiu ringach już w sobotę 16 września od godziny 9.00, nie zabraknie również rozmaitych stoisk z akcesoriami dla psów: smakołykami, karmą, smyczami, zabawkami. Natomiast dla najmłodszych będzie kącik dla dzieci, gdzie będzie można pomalować twarz w psie łapki, a nawet swojego pupila!

Źródło/foto: Gmina Tarnowo Podgórne

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_