fbpx

W Tarnowie Podgórnym powstaną tężnie!

_
Salonty Kazimierz

W Tarnowie Podgórnym powstaną tężnie, będzie to kolejny etap powstawania Termalnego Parku Zdrowia, który już tworzą Tarnowskie Termy i Park Tenisowy Tarnowo Podgórne. Z myślą o mieszkańcach powstanie nowoczesne miejsce spotkań i relaksu, w którym będzie można korzystać z leczniczych właściwości wód termalnych. Tak nową inwestycję przedstawił Tadeusz Czajka – wójt gminy Tarnowo Podgórne.

Jak dowiadujemy się z wpisu wójta: “w Termalnym Parku Zdrowia będzie można korzystać z tężni solankowych, inhalatorium, parku ze ścieżkami i ławkami, pomostu i przyległego stawu, parkingu dla samochodów przy termach i kortach tenisowych, parkingu dla rowerów, placu zabaw oraz polany piknikowej.”

Koszt pierwszego etapu budowy Termalnego Parku Zdrowia, czyli budowy tężni to 5 698 100 zł. Zakończenie prac pierwszego etapu planowane jest na czerwiec 2022. Jako mieszkaniec gminy mam nadzieję, że inwestycja będzie kolejnym sukcesem, a prozdrowotne działanie tężni wpłynie pozytywnie na zdrowie mieszkańców i turystów.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz