fbpx

Waldemar B. został prawomocnie skazany za zabójstwo Zyty Michalskiej

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

20 letnia Zyta Michalska wyszła z domu w Wielkanoc 3 kwietnia 1994 r., nie wróciła już nigdy do domu. Jej ciało z licznymi obrażeniami znaleziono następnego dnia w odległości około kilometra od domu ofiary.

Sprawą zabójstwa Zyty Michalskiej zajmowali się policjanci z Archiwum X, w grudniu 2020 r. zatrzymano podejrzanego o dokonanie zbrodni Waldemara B. Rok później, bo w 2021 zapadł wyrok 25 lat pozbawienia wolności i pięciu lat pozbawienia praw publicznych, orzeczono również o nawiązkę dla rodziców zamordowanej kobiety.

Apelację od wyroku złożyła wówczas zarówno prokuratura, jak i obrońca Waldemara B., który jako powód apelacji podawał niewspółmierność kary do czynu klienta. Dzisiejszy wyrok Sądu Apelacyjnego utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, jest on zatem prawomocny.

fot; Łukasz Gdak

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4