fbpx

Wartostrada częściowo zamknięta. Przyczyną wysoki stan Warty [zdjęcia]

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu podjął decyzję o zamknięciu części Wartostrady. Wyłączone z użytkowania są odcinki w okolicy mostu św. Rocha oraz Śródki. Przyczyną zamknięcia trasy jest wysoki stan Warty. O zagrożeniu spowodowanym wzbierającymi rzekami w Wielkopolsce pisaliśmy również tutaj.

Jak podaje ZDM w Poznaniu w przypadku dalszego pogarszania się sytuacji przewidziane są kolejne środki bezpieczeństwa.

Przygotowujemy się także do ewentualnego (tymczasowego) demontażu oświetlenia – tak jak jest to przewidywane w przypadku zbyt wysokiego stanu wody.

Wartostrada jest trasą pieszo-rowerową położoną w dolinie Warty. Droga jest sukcesywnie rozbudowywana. Docelowo, ma liczyć łącznie 10 kilometrów wzdłuż obu brzegów Warty. 

Foto główne: profil ZDM w Poznaniu

Foto we wpisie: www.rzekawartapoznania.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4