fbpx

Wielkopolanin najbogatszym Polakiem

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wzorem lat ubiegłych, „Wprost” przygotował ranking 100 najbogatszych Polaków. Autorzy zestawienia twierdzą, że sytuacja jest znacznie gorsza niż w poprzednich latach, gdyż majątki 100 najbogatszych Polaków mocno się skurczyły.
19 milionerów nie zdołało utrzymać się na liście, jednak ich miejsce zajęli nowi bogacze. Na miejscu pierwszym uplasował się Wielkopolanin Tomasz Biernacki – właściciel sieci Dino.

Jego majątek wycenia się obecnie na ponad 15 mld złotych. Pierwszy raz w rankingu pojawił się zaledwie 5 lat temu,
dziś jest na jego szczycie. Na początku roku Tomasz Biernacki został uznany najbogatszym Polakiem również przez Puls Biznesu. Żeby znaleźć się na liście, trzeba było mieć majątek wart co najmniej 511 milionów złotych.

Fot. Wikipedia

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_