fbpx

Wolsztyn: Kradzież prawie pół kilometra szyn [zdjęcia]

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

We wtorek 22 marca ujawniono kradzież 400 metrów szyn. Do przestępstwa doszło na linii kolejowej nr 371. Odcinek jest nieużywany. Linią kolejową opiekuje się Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni, które poinformowało o kradzieży. Społecznicy wyrazili nadzieję, że sprawca przestępstwa zostanie ujęty.

Mamy nadzieję, że złodzieje zostaną złapani na gorącym uczynku lub przynajmniej wystraszą się szumu medialnego. Prosimy o pomoc, aby setki godzin pracy wkładane przez nas każdego roku w odtwarzanie linii 371 nie poszły na marne w ciągu kilku godzin. Za przesłane zdjęcia i informacje serdecznie dziękujemy koledze Pawłowi Gajdzicy.

O kradzieży poinformowano PKP PLK. Miłośnicy kolei poświęcają każdego roku wiele godzin pracy na odbudowę linii kolejowej. Wierzą, że wkrótce doprowadzą do przejezdności linii 371. Duże kradzieże, jak ta z wtorku oddalają tę perspektywę.

Foto: Profil FB Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni/Paweł Gajdzica

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_