fbpx

Wolsztyn: Okradły staruszkę pod pretekstem zbiórki na Ukrainę!

_
Salonty Kazimierz

1 marca policja w Wolsztynie otrzymała zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa. Ofiarą jest 78-letnia mieszkanka Karpicka. Staruszka, która wpuściła do swojego domu dwie kobiety podające się za wolontariuszki. Celem rzekomej zbiórki miała być ofiary wojny na Ukrainie. Kobiety były zamaskowane i miały nakrycia głowy.

Jak informuje wolsztyńska policja, jedna z oszustek odegrała przed ofiara swojego rodzaju przedstawienie. W tym czasie druga kobieta udała się do sąsiedniego pokoju, w celu dokonania kradzieży.

Podczas rozmowy jedna z kobiet rozpostarła ponad głową chustę, którą chciała w ten sposób zademonstrować gospodyni. Miała być ona wyrazem wdzięczności przekazanym za ewentualną pomoc ze strony mieszkanki Karpicka. W rzeczywistości korzystająca z chwilowej przesłony druga kobieta niepostrzeżenie przeszła do innego pomieszczenia. Po krótkiej penetracji, nieznajoma, ukradła przechowywaną w szafie gotówkę – łącznie 2.700 złotych.

Po dokonaniu przestępstwa kobiety opuściły dom ofiary. Poinformowały kobietę, że przyjadą ponownie za kilka dni większym autem. Wsiadły do samochodu, którego kierowcą był mężczyzna. Auto odjechało w kierunku Wolsztyna.

Policjanci poszukują kobiet oraz ich wspólnika, którym za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. O kontakt z KPP w Wolsztynie proszone są osoby, które przebywały w rejonie ul. Wczasowej około godziny 14:00  i mogą przyczynić się do identyfikacji sprawców kradzieży.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz