fbpx

Września: Burza wokół progu zwalniającego – “Absurd”, “Paranoja”

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Od kilku dni Września stała się słynna z powodu progu zwalniającego. Sprawa jest nietypowa ponieważ przeszkoda została zainstalowana nie – jak zazwyczaj na drodze dla kierowców aut – tylko na początku przejścia dla pieszych.

Próg powstał na terenie prywatnym w pobliżu bloków przy ul. Słowackiego. Przez miejsce przechodzi codziennie wiele osób. Nietypowa instalacja wywołała burzę w Internecie. Większość opinii jest krytycznych wobec pomysłu progu zwalniającego dla pieszych. Poniżej przytaczamy niektóre z nich.

Idealne, by się elegancko potknąć i wpaść wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Cóż za geniusz zbrodni to wymyślił!

Fenomenalne! Włodarze Wrześni chyba liczą na nas nagrodę za największą głupotę roku.

Żarty żartami, ale tam może dojść do tragedii.

Część komentujących popiera jednak próg postawiony na początku przejścia dla pieszych.

Chodzi o to żeby dziadkowie i młodzież nie wjeżdżała na przejście dla pieszych rowerami ! Tak trzymać przejście dla pieszych to nie jest przejazd dla rowerzystów! Pochwalam! Brawo ! więcej takich inicjatyw i takich przejść

Okazuje się, że próg zainstalowano na prośbę jednego mieszkańca, który zwrócił uwagę na poruszające się z dużą prędkością hulajnogi. Zdarzało się, że pojazdy wjeżdżały wprost pod koła aut.

Ostatecznie, wobec licznych głosów krytycznych zarządca obiektu zadeklarował, że poszuka innego rozwiązania poprawiającego bezpieczeństwo na drodze.

Sprawą zainteresowały się media ogólnopolskie, a sam próg stał się popularnym memem na stronie Demotywatory (grafika poniżej).

Foto: www.wrzesnia.info.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_