fbpx

Wsparcie potrzebującym

Aby pokonać wszystkie ograniczenia w drodze po lepszą przyszłość…

Poród chłopca był bardzo trudny. Już w pierwszych chwilach życia lekarze musieli go reanimować, a mama drżała ze strachu o jego życie i zdrowie. Tak trudny początek do tej pory niesie za sobą konsekwencje. Józek późno nauczył się chodzić i mówić. Mimo licznych badań nie były znane przyczyny wszystkich dolegliwości. Z czasem u Józka zdiagnozowano autyzm i niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. 

Chłopczyk powinien być dalej rehabilitowany.  Trzy razy w tygodniu musi uczestniczyć w intensywnej terapii z każdym ze specjalistów: 
– wielomodalnej psychologiczno pedagogicznej – neurologopedycznej;
– fizjo-SI i grupowej;
–  terapii umiejętności społecznych;
–  kinesiotaping logopedyczny;
– manualnego usprawniania mięśni orofacjalnych ;
 – treningu wybiórczości pokarmowej. 

Terapia i wizyty u specjalistów są konieczne. Dodatkowe koszty będą związane z poszerzoną diagnostyką ADHD, badań pod kątem problemów z przetwarzaniem słuchowym i badaniami jelit. Wasza stała pomoc jest nieoceniona!
Józka można wesprzeć wpłacając wybraną kwotę na subkonto fundacji https://www.siepomaga.pl/jozef-pukacz bądź można przelewać wybraną kwotę co miesiąc. Pomóc można również rozliczając PIT z 1,5 % podatku o numerze KRS 00003963 na cel szczegółowy 0109645 Józef oraz wysyłając smsa, którego koszt to 6,25 zł pod numer 75365 o treści 0109645. 

Mama chłopca wykonuje również hand made pomoce edukacyjne dla dzieci, aby uzbierać na rehabilitacje, terapie i badania dla syna:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0zowjkd9QH1eN1MWSa2fJitT9RXvTrjdgVe3nZ3oqNHsdtxwvcGbKU83RbkSdz4Prl&id=100000530243095

Straciła dorobek całego życia

16 maja br. w wyniku pożaru Pani Viola straciła cały dorobek swojego życia. Dom Pani Violi spłonął doszczętnie. Kobieta straciła wszystko co miała. Zostało jej tylko to, co miała na sobie wracając z pracy. 

Jeśli chcą Państwo wspomóc Panią Violę, to pieniądze można wpłacać na poniższy rachunek bankowy: 

09 1090 1418 0000 0001 1648 2684

– z dopiskiem „Pomoc dla Violi”, bądź przez stronę: https://szczytny-cel.pl/z/sroda-wielkopolska

Mateusz Józef Jęchorek – zespół izomeryzmu

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Mateusza.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8937 Mateusz Józef Jęchorek

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8937 Mateusz Józef Jęchorek

Cudem ocalała Lilka potrzebuje wsparcia na rehabilitację

Do dramatycznego zdarzenia doszło kilka tygodni temu w Środzie Wielkopolskiej.

13-miesięczna Lilka spadła z trzeciego piętra na klatkę schodową.

Po wielu dniach w śpiączce farmakologicznej dziewczynkę udało się wybudzić, niestety potrzebna będzie wielomiesięczna i kosztowna rehabilitacja (25 tys. zł. miesięcznie).

Rodzice poświęcają swoje oszczędności i dobra osobiste, jednak bez wsparcia z zewnątrz uzbieranie co miesiąc takiej kwoty będzie niemożliwe.

Prosimy o wsparcie leczenia Lilki na zrzutka.pl („Leczenie i rehabilitacja Lilki”)

https://zrzutka.pl/cbz9he?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR1YSprpDUYkxBqIuQaQ_IFT8BlxkjONa7StB5H8R4Ke4z6fib0a5HsJ5IM

Można również przekazać 1% podatku:

CARITAS POZNAŃSKA

KRS 0000224658

Cel szczegółowy: Lilka Jóźwiak

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Joanna Oszmian

Wsparcie potrzebującym

Na nowy dom Sióstr Dominikanek

Kochani! Sprawa jest i to ważna. W naszej małej miejscowości od 1987 r. posługują Siostry Dominikanki. Każdy, kto w Orzyszu mieszka wie, ile serca i pracy każdego dnia otrzymujemy od sióstr. Katecheza, prowadzenie grup parafialnych, posługa w zakrystii i gra podczas Mszy, świetlica KAJAK a w niej mnóstwo szans na zorganizowanie czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kolonie i półkolonie – to tylko hasła, które pokazują jak wiele dobra niesie obecność sióstr w naszej orzyskiej społeczności. Ale za tymi hasłami idzie mnóstwo relacji, wzrostu w wierze, przybliżania się do Boga jakiego doświadczamy przebywając obok sióstr i czerpiąc ze świadectwa ich życia. 3 nasze orzyszanki również odpowiedziały na głos powołania, zasilając dominikańskie szeregi. Warto też dodać, że obecność sióstr nie ogranicza się tylko do obecności w parafii. Siostry wraz z dziećmi i młodzieżą czynnie angażują się w różne akcje i imprezy organizowane przez władze miasta.

Na chwilę obecną dom sióstr będący w bardzo złym stanie wymaga remontu, dlatego powstała ta zbiórka. Może będzie pierwszym realnym krokiem, aby uniknąć wyjazdu sióstr z naszej parafii i inspiracją dla tych, którzy realnie mogą pomóc, aby naprawdę zaangażowali się w sprawę. Tracąc siostry, nasz Orzysz straci bardzo wiele. Nie pozwólmy na to ❤️

Poniżej link do zrzutki:

https://pomagam.pl/nowydomsiostr?fbclid=IwAR0_sno9gT426Pjc-KGh2NhXbMDLVjWpNV4c1T89uH2UKo2CQoHOjDUUGJY

Proteza i rehabilitacja Lenki

Całkowity koszt protezy, zabiegu odlewni sylikonowej Całkowity koszt protezy, zabiegu odlewni sylikonowej dopasowanej do skóry ręki wyceniono na 120.488 w tym co roku, 2 lata wymiana końcówki gdyż rączka rośnie koszt od 4-5tys dzięki wam udało nam się zebrać na poprzedniej zbiórce https://zrzutka.pl/va77mj 50.870 brakuję nam 70 tys będziemy wam wdzięczni za każdą symboliczną złotówkę. Wierzymy w moc fb i ludzi o dobrych sercach którzy chcą nieść pomoc drugiej osobie w potrzebie.

Rehabilitacja, koszty leczenia, turnus rehabilitacyjny Mikusia

Nazywam się Mikołaj i mam 11 lat. Od dwóch lat walczę z guzem mózgu o najwyższym stopniu złośliwośći IV terratoma- guz wydzielający germinalny zbudowany z 3 różnych nowotworów…. bardzo rzadko wykrywalny. Mam też wstawianą zastawkę odprowadzającą płyn mózgowo-rdzeniowy. W wyniku leczenia doznałem udaru, przez co mam niedowład prawostronny. Przeszedłem ciężkie i trudne leczenie onkologiczne, chemię, operację usunięcia guza i radioterapię, niestety powikłania które u mnie wystąpiły zdyskwalifikowały mnie do dalszego leczenia chemią podtrzymującą.(niewydolność nerek, zaburzenia jonowo-elektrolitowe, niedowład prawostronny). Abym mógł jakoś funkcjonować potrzebna mi jest rehabilitacja, dalsze leczenie.

Chciałbym również nazbierać na turnus rehabilitacyjny, który będę miał w październiku….

Koszt dla moich rodziców jest ogromny, ponad 6 tys zł 🙁

Bardzo proszę pomóż mi wrócić do normalności. 

Poniżej link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/rehabilitacja-koszty-leczenia-turnus-rehabilitacyjny