fbpx

Zjadł posiłek, ale nie chciał za niego zapłacić. Złapał go policjant.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Jak informuje portal epoznan.pl doszło dziś do niecodziennej sytuacji. Mężczyzna, który zjadł w restauracji zamówiony posiłek nie chciał za niego zapłacić. Według relacji policji przejeżdżał tamtędy akurat policjant po służbie z Komisariatu Stare Miasto, zauważył on uciekającego z lokalu mężczyznę i pomógł obsłudze restauracji ująć podejrzanego. Jak się później okazało mężczyzna zjadł zamówione jedzenie, za które nie chciał zapłacić. Na miejscu pojawiła się również karetka pogotowia, ale jak się okazało pomoc nie była nikomu potrzebna.

Mężczyzna ma odpowiedzieć za szalbierstwo. Według Art. 121 kodeksu wykroczeń – karze podlega, kto bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza pożywienie lub napój w zakładzie żywienia zbiorowego, przejazd środkiem lokomocji należącym do przedsiębiorstwa niedysponującego karami pieniężnymi określonymi w taryfie, wstęp na imprezę artystyczną, rozrywkową lub sportową, działanie automatu lub inne podobne świadczenie, o którym wie, że jest płatne.

fot: Shutterstock

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_