fbpx

Zła sytuacja finansowa gostyńskiego szpitala. Odchodzi dyrektor oraz główna księgowa

Za cały 2021 rok, ujemny wynik finansowy miał wynieść niecałe 2 mln zł. Tymczasem po upływie półrocza strata ta wynosi już 2 mln 141 tys. zł, a jeszcze kilka miesięcy zostało do końca roku. Podczas posiedzenia zarządu powiatu, który odbył się 26 sierpnia, główna księgowa SP ZOZ, Małgorzata Grabarczyk powiedziała, że niemożliwe jest nadrobienie strat za pierwsze półrocze, a tym bardziej poprawienie wyniku. Wynik po półroczu wyniósł już więcej niż zakładano, że wyniesie przez cały rok, jeżeli straty będą rosły w sposób proporcjonalny, to rok szpital zamknie ze stratą blisko 4 mln zł.

Z analizy stanu środków pieniężnych wynika, że na początku 2021 r. było dostępnych 7 mln 184 tys. zł, były to w dużej mierze środki z odszkodowania, a na koniec I półrocza to już jest niespełna 3 mln 800 tys. zł, czyli o ponad połowę mniej pieniędzy, niż było w pluli na początku roku. Szpital spłacił część zobowiązań, ale przy tym też należy zaznaczyć, że nie kupił też prawie żadnego sprzętu.

Na początku września, z stanowiskiem pożegnała się główna księgowa SP ZOZ – Małgorzata Grabarczyk (zwolnienie dyscyplinarne), a przed kilkoma dniami ze stanowiska ustąpiła dyrektorka, Justyna Jaskulska. Można powiedzieć, że Pani była już dyrektor, wyprzedziła decyzję rady powiatu, która miała w planach jej zwolnienie.

Co dalej z Gostyńskim szpitalem, czas pokaże, ale sytuacja nie wygląda kolorowo.”

fot: Facebook Szpital Gostyń

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *