fbpx

Zmarła najstarsza Wielkopolanka

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W niedzielę 6 marca zmarła pani Joanna Lipińska z Wronek. Seniorka miała 111 lat. Była najstarszą mieszkanką Wielkopolski.

Mieszkańcy Wronek co roku składali życzenia urodzinowe pani Joannie. W ubiegłym roku było to niemożliwe, z uwagi na kiepską kondycję jubilatki. W zamian za to Pani Joannie odśpiewano pod oknem “200 lat”.

Seniorka cieszyła się dobrą pamięcią. Jej wspomnienia spisano w 2010 roku. Zostały opublikowane w Zeszytach Historycznych Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej.

Obecnie najstarszą Polką jest 115-letnia Tekla Juniewicz z Gliwic, a najstarszym Polakiem 112-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy.

Foto: www.wronieckibazar.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4