fbpx

Znaleziono 59 niewybuchów z czasów II wojny światowej

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Policyjni pirotechnicy prowadzili działania w lasach gminy Opatówek, jednak nikt z nich nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Podczas rutynowego szkolenia policjanci odnaleźli 59 niewybuchów z czasów II wojny światowej. Znaleziono m.in pociski artyleryjskie, granaty moździerzowe a także minę i zapalniki.

“Instruktorami podczas tych ćwiczeń byli eksperci z Sekcji Minersko Pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP Poznań” – informuje Wielkopolska Policja.

W ramach szkolenia policjanci prowadzili działania minersko-pirotechniczne z wykorzystaniem przenośnych urządzeń służących do wykrywania metali. Stróże prawa doskonalili umiejętności z zakresu prowadzenia przeszukania terenu, organizowania i prowadzenia ewakuacji osób oraz wykorzystania środków zabezpieczenia indywidualnego sprzętu technicznego do prowadzenia rozpoznania.

“Wszystkie wydobyte niewypały zostały zabezpieczone przez Minerski Patrol Oczyszczania Terenu z Minerałów Niebezpiecznych Jednostki Wojskowej 1523 z Inowrocławia. Odnalezione niewybuchy trafiły do neutralizacji, podczas której zostaną zdetonowane” – podaje Wielkopolska Policja.

fot: Wielkopolska Policja

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_