fbpx

Bezpańskie psy atakują ludzi i zwierzęta na Osiedlu Zwycięstwa!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi ostatnio na poznańskim osiedlu Zwycięstwa, za sprawą trzech bezpańskich psów, w tym jednego dużego wilczura.

Zwierzęta w środę wieczorem zaatakowały spacerującą koło osiedlowych garaży dziewczynę. Następnie rzuciły się na mężczyznę, który próbował jej pomóc. Odstraszyć zwierzęta udało się dopiero po użyciu broni hukowej.

Kilka dni wcześniej na oczach mieszkańców rozszarpały kota.

Według relacji mieszkańców wzywana była straż miejska, która jednak nie dotarła na miejsce.

Psy prawdopodobnie pochodzą z pobliskiego koczowiska Romów.

Anna Nowaczyk ze straży miejskiej potwierdza, że w środę w tej sprawie dzwoniły do straży miejskiej 2 osoby.

„Pierwsze zgłoszenie odebraliśmy o 20.13, a drugie 8 minut później. Funkcjonariusze dotarli na miejsce około 20.40 i psów w tym rejonie nie zastali. Rozmawiali natomiast z kobietą, która dzwoniła do straży miejskiej o 20.21. Przyznała, że nic jej się nie stało, potwierdziła, że były to trzy psy, przed którymi jeden z mieszkańców okolicy zamknął się w pobliskim garażu. Strażnicy obeszli teren, rozmawiali z napotkanymi przechodniami, którzy twierdzili, że nie widzieli psów biegających luzem. Niestety w przypadku takich interwencji zawsze jest ryzyko, że gdy już dojedziemy na miejsce, psów tam nie będzie.”

Pozostaje mieć nadzieję, że służbom uda się jednak schwytać bezpańskie zwierzęta i nie dojdzie do tragedii.

Joanna Oszmian

Źródło epoznan fot. wikipedia

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_