fbpx

Bieg „Wings for Life” wraca do Poznania!

Bieg Wings for Life World Run powraca do Poznania po dwóch latach przerwy. Poprzednia edycja nie odbyła się z powodu obostrzeń sanitarnych. Od dzisiaj można się zarejestrować na to majowe wydarzenie.

Wings for Life World Run to międzynarodowy bieg charytatywny organizowany w 33 miastach na świecie. Dochód z biegu przeznaczony jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Odbywa się on od 2014 roku w pierwszą niedzielę maja.

W Polsce bieg organizowany jest w Poznaniu. W 2016 uczestniczyło w nim 3957 biegaczy, a za kierownicą samochodu „mety” siedział Adam Małysz. Zwycięzcami tej edycji byli: Tomasz Walerowicz z dystansem 71 km i 120 m oraz Agnieszka Janasiak z dystansem 39 km i 940 m. Na świecie najlepszym Polakiem był Bartosz Olszewski, który w kanadyjskim biegu przebiegł dystans 82 km i 411 m. Dało mu to drugi wynik w skali świata.

To już tradycja, że gdy uczestnicy biegu uciekają przed Samochodem Pościgowym, ich bliscy czekają na nich w miejscu startu i śledzą rywalizację na ekranach tworząc pokaźną strefę kibica. Ostatnie Wings for Life World Run odbyło się w Poznaniu w 2019 roku. Po dwóch latach przerwy, biegacze powrócą na wspólną linię startu. Od pierwszej edycji biegu, liczba uczestników wzrosła od 1000 do aż 8000! Z roku na rok, lista startowa zapełnia się po brzegi, a limit zostaje wyczerpany na długo przed startem

– piszą organizatorzy biegu.

Rejestracja na bieg możliwa jest tutaj.

Źródło: wingsforlifeworldrun.com, Fot: poznan.pl

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *