fbpx

Chaos komunikacyjny w Poznaniu! Fatalna polityka transportowa władz miasta.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W dniu dzisiejszym poznańska Konfederacja zwołała konferencję prasową mającą na celu podsumowanie już prawie 8 – letniej polityki komunikacyjnej urzędujących władz miasta Poznania, w tym w szczególności prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Nie jest żadną tajemnicą dla mieszkańców Poznania i okolic, iż mające od miesięcy (jeśli nie lat) nieustanne remonty w wielu miejscach Poznania zamieniają codzienne życie osób przejeżdżających przez miasto w horror.

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele poznańskiej Konfederacji zwrócili uwagę, iż liczba remontów i prac, które mają miejsce od lat w Poznaniu w żaden sposób nie przekłada się na poprawę infrastruktury płynności ruchu w mieście a prowadzone prace mają jedynie walor kosmetyczny i nie wnoszą niczego nowego w zakresie komunikacji w mieście.

Piotr Wawrzyniak zwrócił uwagę, iż, prezydentowi Jaśkowiakowi od samego początku jego prezydentury funkcja gospodarza miasta ewidentnie myli się z funkcją polityka ogólnopolskiego Koalicji Obywatelskiej i swoją aktywność skupia on na walce z obecną władzą, na lewicowej krucjacie światopoglądowej zamiast skupiać się na działaniach, które pozwolą pozyskać środki na poprawę infrastruktury w mieście i na dojazdach do miasta. Dodał również, że prezydent Jaśkowiak zamiast starać się budować poprawne relacje z sąsiednimi gminami, które pozwoliłyby na wspólne jakże potrzebne inwestycje – w postaci np. wiaduktu czy tunelu na Starołęce i innych przejazdach kolejowych w mieście – to dotychczas zasłynął on głównie z wypowiedzi, że PZ-tom nie będzie ułatwiał wjazdu do miasta.

Jacek Olszewski podkreślił marnotrawstwo środków miejskich przeznaczanych na projekty, które następnie w ogóle nie są realizowane np. tramwaj w ulicy Ratajczaka czy Muzeum Powstania Wielkopolskiego lub też przeznaczanie poważnych środków na bezsensowne i niepotrzebne inwestycje.

Dariusz Szyndler zastanawiał się, natomiast dlaczego wszystkie pracy kumulowane są w tym samym czasie, co powoduje, że miasto staje się właściwie nie przejezdne.

Mat. filmowy: Korona Poznań FB

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_