fbpx

Poznań: Procesja Bożego Ciała

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W najbliższy czwartek 3 czerwca na ulicach Poznania odbędzie się coroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.


Uroczystość rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 10:00 w kościele pw. Bożego Ciała u zbiegu ul. Strzeleckiej i ul. Krakowskiej. Trasa uroczystości przebiega przez ul. Krakowską, ul. Garbary, ul. Wielką oraz ul. Chwaliszewo, aż do Katedry Poznańskiej na Ostrowie Tumskim. Zakończenie procesji planowane jest około godziny 13:00 na placu przy Katedrze.

ZDM informuje również o planowanych procesjach w poszczególnych parafiach na terenie miasta. Utrudnienia mogą występować w rejonie lokalnych kościołów w godzinach 10:00-13:00 oraz 15:00-19:00.

Źródło: Codzienny Poznań
Fotografia: Grzegorz Dembiński

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4