fbpx

Duże zatory płatnicze-kary symboliczne.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Postępowania UOKiK dotyczą wielu firm, lecz jedne z najwyższych, choć symbolicznych kar, dotknęły Volkswagena i Solaris Bus Coach.

Niemiecka firma ma do zapłaty karę ok. 4,7 mln zł , co wydaje się pozornie dużo, ale średnio na poszkodowaną przez Volkswagena firm z sektora MSP to ok 3 tys. zł.

Solaris otrzymał 3 mln zł kary, co średnio na każdą z poszkodowanych firm przypada ok.1700 zł.

Zatory płatnicze, to od dawna jeden z większych problemów polskiej gospodarki, powodujące duże szkody, w tym ograniczanie zatrudnienia i inwestycji.

UOKiK stara się z tym walczyć, ale jak widać powyżej, narzędzia ma słabe.

Dość wspomnieć że w całym 2023 roku wydano 52 decyzje na łączną kwotę ok. 40 mln zł, czyli średnia kary to 780 tys. na firmy , które poczyniły straty u kilkudziesięciu tysięcy swoich polskich kontrahentów.

Wychodzi na to że duży może wciąż więcej, w tym pozyskiwać nielegalnie środki tańsze niż kredyt..

Benedykt Mossakowski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_