fbpx

Dziś w Poznaniu zostanie odsłonięty pomnik Smolenia, będą atrakcje

Dziś w Poznaniu zastanie odsłonięta rzeźba upamiętniająca artystę kabaretowego Bohdana Smolenia. Pomnik stanął na skwerze u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki. Odsłonięcie pomnika ma nastąpić przez podpalenie materiału owijającego pomnik. Odsłonięcie rzeźby rozpocznie się o godzinie 21:30.

Pomnik przedstawia Bohdana Smolenia siedzącego na krześle przy stole. W jednej dłoni artysta trzyma papierosa, drugą ręką natomiast wskazuje gestem milczenie, co jest nawiązaniem do słynnego skeczu pt. “Aaa tam cicho być”. Po drugiej stronie stołu pozostawiono puste krzesło, na którym każdy może przysiąść i odpocząć w towarzystwie aktora. Autorem projektu pomnika jest Piotr Socha.

Odsłonięciu pomnika ma towarzyszyć wiele atrakcji. Odsłonięcie pomnika poprzedzi “Poznań Comedy Show”. Na scenie zobaczymy m.in. Krzysztofa Daukszewicza, Grupę MoCarta, Kabaret Czesuaf czy Klub Szyderców BIS. Na skwerze mają zapłonąć flary odpalone przez kibiców Lecha Poznań, wystąpi także Teatr Ognia Bohema.

Organizatorzy apelują do osób bezpośrednio uczestniczących w wydarzeniu  o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.  

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *