fbpx

Gniezno: Zderzenie pociągu z ciężarówką

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

28 lipca 2021 roku chwilę po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o kolizji na przejeździe kolejowym do której doszło na DK 15 w miejscowości Wymysłowo gm. Trzemeszno. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz dwa zastępy z OSP w Trzemesznie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu strażacy zastali w okolicy przejazdu kolejowego samochód ciężarowy z uszkodzonym tyłem pojazdu. Kierowca, który brał udział w kolizji zjechał na boczną drogę i opuścił pojazd o własnych siłach. Około 1km od kolizji w kierunku Trzemeszna zatrzymał się skład pociągu – lokomotywa + 9 wagonów, około 500 pasażerów.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ustaleniu czy ktoś z podróżujących na wskutek kolizji wymaga pomocy medycznej. Jednemu poszkodowanemu – pomocnikowi maszynisty strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Doznał on ran od uszkodzonej szyby w lokomotywie. Pozostałe osoby nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Uszkodzony skład nie mógł kontynuować jazdy dlatego dla pasażerów podstawiony został pociąg zastępczy a strażacy pomagali podróżnym w przesiadce. Uszkodzeniu uległ również samochód osobowy, który został uderzony odłamkami rozbitych elementów. Na miejscu obecna była Policja oraz przedstawiciele PKP. Do czasu zakończenia działań pracownicy PKP naprawili uszkodzone rogatki. 

Źródło: KP PSP Gniezno

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4