fbpx

“Infantylna, głupia i żenująca” – Fala krytyki na “Głupio się nie szczepić”

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Miasto Poznań rozpoczęło kampanię społeczną propagującą szczepienia: “Głupio się nie szczepić”. Jej pierwszą odsłoną jest piosenka, do której nakręcony został klip z udziałem poznańskich artystów. Od poniedziałku można go zobaczyć na miejskich profilach w mediach społecznościowych i na kanale YouTube.

Piosenka “Głupio się nie szczepić” która powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Poznań jednak nie cieszy się dobrą sławą. “Infantylna”, “głupia”, “żenująca” – tak najczęściej komentują piosenkę internauci. Teledysk miał za zadanie zachęcić Poznaniaków do szczepień, ale raczej odniósł odwrotny efekt.

Jak oni chcą zachęcić kogoś do szczepienia wyzywając go od głupków? W taki sposób raczej go zniechęcając a głupi są raczej ci co zrobili taką “reklamę”

– pisze jeden z internautów.

Zaskakujący jest także koszt wyprodukowania piosenki.

Piosenka “Głupio się nie szczepić” jest częścią kampanii promującej szczepienia przeciw covid-19, realizowanej przez agencję Chromatique Julian Pęksa – poinformowała Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa prezydenta Poznania. – Jej ogólny koszt wynosi 29 151 zł. Autorem tekstu piosenki jest agencja, klip zrealizowało Stowarzyszenie Artystyczne Kolektyw – koszt realizacji klipu wyniósł 10 500 zł

– mówi rzecznik miasta Poznań.

fot: Urząd Miasta Poznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4