fbpx

Jarosław Kaczyński spotkał się z wyborcami w Kórniku.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Spotkanie w podpoznańskim Kórniku zgromadziło zarówno zwolenników jak i przeciwników Jarosłąwa Kaczyńskiego.

Po wielu perturbacjach związanych z odmową wynajęcia sali udało się zorganizować spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w podpoznańskim Kórniku.

W trakcie spotkania z wyborcami prezes Jarosław Kaczyński chwalił sukcesy rządu. Wspomniał o wzroście gospodarczym, spadku zadłużenia, większych nakładach na rolnictwo, służbę zdrowia i gospodarke podczas pandemii. Zapewniał, że kontynułowane będą reformy państwa. Nie obyło się bez przypominania rządów Platformy Obywatelskiej. Prezes skupiał się na wyliczaniu afer i zagrożenia dla Polski, jaka wiąże się z powrotem do władzy ugrupowania Donalda Tuska.

Prezes Kaczyński odniósł się naglącego problemu niedoboru węgla. Winę upatrywał w trudnościach związanych z dostawami.

Jedno jest pewne, tych zamówień w różnych miejscach na świecie jest tyle, że tego węgla wystarczy. Jest wąskie gardło, to są porty, ale nie dlatego ,że my portów nie mamy , bo mamy , ich moc przeładunkowa jest duża i ciągle rośnie, ale ogromna część nabrzeży tych portów została sprzedana. Kto je sprzedał, myśmy je sprzedali? Nie. Sprzedała je Platforma Obywatelska. To jest w tej chwili w obcych rękach, i to nie jest tak , że ci obcy właściciele nam to uniemożliwiali ale jest to dużo trudniejsze niż wtedy gdyby było to tylko nasze. My musimy oczywiście różnego rodzaju dostawy odwoływać, przesuwać w czasie np. dostawy kruszywa, no bo można trochę później wybudować drogi ale ludzie muszą być ogrzani. My wychodzimy z tej prostej zasady, że najpierw człowiek musi być bezpieczny w swoim mieszkaniu, a to bezpieczeństwo to jest także ciepło, i państwo ma obowiązek to zaspokoić, i robimy to, i zrobimy to-powiedział prezes Kaczyński.

W trakcie dyskusji padło pytanie,czy możemy czuć się bezpieczni w obecnej, gorącej sytuacji na wschodniej granicy.

Ukraińcy mają nasze wsparcie, takie naprawde daleko idące. Są w Polsce ludzie którzy na to narzekają, mają ku temu pewne powody, ale pamiętajcie, oni walczą za nas. Jeżeli oni by nie walczyli to byśmy musieli już w tej chwili mobilizować milionową armie.

Prezes po raz kolejny przypomniał o niezapłaconych przez Niemcy reperacjach wojennych.

Musimy bardzo twardo walczyć o to żeby nie było tak ,że wszystkim trzeba płacić ale Polakom nie. Za wszystko trzeba karać ale za zbrodnie w Polsce nie.

Na pytanie, czy jest możliwość pomocy kredytobiorcom prezes wspomniał o wakacjach kredytowych.

Wakacje kredytowe właśnie przeszła ustawa. To będzie wprowadzone na koszt banków. To jest pomoc typu 20 mld zł dla kredytobiorców. To jest znaczące, bo to oznacza, że 1/3 rat się nie płaci, to będzie oznaczało bardzo poważną pomoc.

W czasie spotkania zebrała się grupa ludzi wyrażająca niezadowolenie z obecności i uprawiania polityki przez Jarosława Kaczyńskiego i jego ugrupowanie.

foto; screen Youtube; Janusz Jaskółka

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_