fbpx

Kibice Lecha uczczą rocznice Poznańskiego Czerwca ’56

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W tym roku przypada 65 rocznica krwawego stłumienia przez władze komunistyczne zrywu obywatelskiego w Poznaniu. Władza komunistyczna wyprowadziła przeciwko Poznaniakom 10 tys. żołnierzy i 400 czołgów. Zabito 49 strajkujących a co najmniej 239 zostało rannych.

Tradycyjnie jak co roku kibice Lecha Poznań uczczą rocznicę Poznańskiego Czerwca ’56. Uroczystości rozpoczną się o 21:15 na placu Adama Mickiewicza gdzie stoi pomnik Trzech Krzyży, który upamiętnia ofiary Czerwca’56. W planach jest miedzy innymi zrobienie racowiska czyli odpalenie w tym samym czasie wielu rac, co daje niesamowity efekt wizualny.

Jak co roku zbieramy się przy Poznańskich Krzyżach w rocznicę Czerwca’56. To jedno z wydarzeń odzwierciedlający charakter naszego miasta oraz jego mieszkańców, o czym pamiętamy z dumą i godnie chcemy to uczcić.

Lech Poznań pamięta!

Piszą organizatorzy wydarzenia.

fot: Paweł Malicki

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4