fbpx

Mandaty dla proboszczów.

W wyniku donosów mieszkańców na proboszczów parafii w Mochach i Wolsztynie policja przeprowadziła kontrole i potwierdziła, że obu świątyniach została przekroczona liczba osób uczestniczących w nabożeństwie. W kościele w Mochach zgodnie z restrykcjami powinno znajdować się maksymalnie 14 , a było 81, natomiast w jednych z kościołów w Wolsztynie limit uczestniczących w nabożeństwie wynosi 120, a przebywało w nim 360 osób. W obu przypadkach proboszczowie zostali ukarani mandatami. Duchowni tłumaczyli się , że świątynia była otwarta, wierni przyszli, i nikt nikogo z kościoła nie wyganiał.

Od początku pandemii Kościół Katolicki w Polsce nie korzysta ze swojej autonomii, która na mocy konkordatu podpisanego między Rzeczpospolitą Polską a Stolica Apostolską 28 lipca 1993 r. określa stosunki między państwami. Konkordat jest umową międzynarodowa i jak każda taka umowa ma moc większą niż ustawy, (nie wspominając o rozporządzeniach). Stąd też zwierzchnikiem Kościoła Katolickiego w Polsce nie jest państwo polskie a Watykan.

Ograniczenia przyjęte z pokorą przez hierarchów kościelnych rozzuchwaliły środowiska wrogie religii. Teraz słabość Kościoła Katolickiego w Polsce zostaje wykorzystana przez lewicowych polityków, aktywistów a także redakcje medialne największych platform internetowych i gazet, którym nie przeszkadzają tłumy przed kasą we francuskich i niemieckich supermarketach, za to są wyczuleni na praktykujących w kościołach. wiernych.

Źródło Radio Poznań

Obraz Rudy and Peter Skitterians Pixabay

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *