fbpx

Morderstwo w centrum Konina

Do zabójstwa doszło w środku dnia w centrum miasta. Od ciosu nożem zginął 45-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, sprawcą okazał się 27-latek z Konina.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę około godziny 15.00 na ulicy Energetyka, przed wejściem do pawilonu „Skarpa”. W pobliżu zaparkował napastnik, który był z kobietą. Między nim, a 45-latkiem doszło do sprzeczki. W pewnym momencie młodszy z mężczyzn wrócił się do samochodu, wziął z niego nóż, pobiegł za oddalającym się już 45-latkiem i zadał mu cios w plecy. Mimo udzielenia pomocy medycznej, poszkodowany nie miał szans na przeżycie. Sekcja zwłok wykazała, że pokrzywdzony doznał rany kłuto-ciętej grzbietu po stronie lewej, drążącej w głąb klatki piersiowej, przebijającej opłucną, płat górny lewego płuca i aortę.

27-latek został zatrzymany w pokoju jednego z hoteli pod Koninem, został przesłuchany i usłyszał zarzut zabójstwa, odmówił składania zeznań. Sąd Rejonowy w Koninie zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi mu od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.