fbpx

Narodowe Święto Niepodległości w Poznaniu, koncerty, spektakle i rekonstrukcje.

Narodowy Święto Niepodległości już jutro. Oprócz oficjalnych uroczystości w Poznaniu nie zabraknie atrakcji z tym związanych, koncertów, spektakli oraz imprez sportowych.

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości w Poznaniu odbędzie się kilka uroczystości z tym związanych. Jak co roku na Placu Wolności odbędą się oficjalne obchody. O godzinie 11 zostanie odegrany hymn państwowy a w dalszej kolejności nastąpi wciągnięcie flagi na maszt. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski odda salwę honorową z historycznej armaty.

Około godziny 12 odbędzie się defilada pododdziałów i grup rekonstrukcyjnych oraz zostanie zorganizowany pokaz sprzętu wojskowego i prezentacja poszczególnych grup wojska, straży pożarnej, policji i służby celnej.

O godzinie 17 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się spektakl ‘’Niepodległość- Wielkopolska w naszych sercach’’ , podczas którego widzowie będą mieli okazje obejrzeć sceny batalistyczne z pirotechniką, scenografią oraz efektami specjalnymi z udziałem rekonstruktorów. Wstęp wolny.

Po roku przerwy związanym z pandemią imieniny ulicy Święty Marcin wracają do Poznania ale w ograniczonej wersji. Główne obchody odbędą się tradycyjnie przed wejściem do CK Zamek na parkingu A. Odbędzie się tam kiermasz, gdzie oprócz upominków będzie można skosztować rogala świętomarcińskiego. wypieku związanego z obchodami dnia ulicy Święty Marcin.

W tym roku zamiast tradycyjnego korowodu odbędzie się ‘’Stacjonarny Korowód Świętego Marcina’’. W godzinach od 11 do 18 na ulicy Święty Marcin, na odcinku od ulicy Gwarnej do Ratajczaka odbędą się pokazy artystów i grup teatralnych m.in. Teatr z Głową w Chmurach, Towarzystwo Bambrów Poznańskich, Zespół Folklorystyczny ‘’Wielkopolanie’’, oraz pokazy ćwiczeń zawodników futbolu amerykańskiego klubu Armia Poznań.

Dla wszystkich tych, których jesienna aura nie jest w stanie przeszkodzić w uprawianiu sportów zorganizowano 7. edycje Biegu Niepodległości Run Poland. Bieg odbędzie się wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Uczestnicy wystartują w kilku grupach; pierwsza o godzinie 9 , ostatnia o 16.30. O godzinie 11;11 bieg rozpoczną biegaczki, które powalczą o tytuł mistrza Polski.

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.