fbpx

Ogniste odsłonięcie pomnika Smolenia w Poznaniu [WIDEO]

W późny piątkowy wieczór na skwerze u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki ogniem została odsłonięta rzeźba znanego komika i artysty kabaretowego Bohdana Smolenia. Na wydarzenie przybyło tłum Poznaniaków. Odsłonięcie instalacji poprzedzało wiele atrakcji, takich jak pokaz ogni, występy muzyczne oraz skecze kabaretowe. Na scenie mogliśmy zobaczyć takie gwiazdy jak Krzysztof Daukszewicz, Grupa MoCarta, Kabaret Czesuaf czy Klub Szyderców BIS.

Po ognistym odsłonięciu pomnika poznańskie niebo zajaśniało od pokazu fajerwerk. Następnie wszystkie gwiazdy w hołdzie dla Bohdana Smolenia odśpiewały utwór Maryli Rodowicz „Łatwopalni”. Cała aranżacja artystyczna wokół odsłonięcia pomnika była wręcz magiczna i została wynagrodzona przez publiczność bardzo długimi oklaskami.

Po części artystycznej Poznaniacy tłumnie ruszyli pod rzeźbę aby zrobić sobie zdjęcie lub usiąść koło rzeźby kultowego artysty kabaretowego.

Pamiętam Bohdana Smoleni między innymi z Świata Według Kiepskich jak i wielu innych przedstawień. Był jednym z moich ulubionych artystów. Dziś miałam łzy w oczach gdy odsłaniali jego rzeźbę.

mówi nam jedna z przybyłych na odsłonięcie widzek.

Odsłonięcie pomnika Smolenia w Poznaniu
Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *