fbpx

Ormianie zatrzymani z towarem bez akcyzy o wartości 45 tys. złotych

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza oraz z Poznania-Ławicy zatrzymali dwóch obywateli Armenii, którzy posiadali nielegalny towar akcyzowy o wartości blisko 45 tysięcy złotych. Do zatrzymania cudzoziemców doszło w piątek 20 sierpnia w Zbiersku (powiat Kaliski) oraz na poznańskich Ratajach.  

W Zbiersku funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu nielegalny towar zabezpieczyli w aucie osobowym. Do 50 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy przyznał się 40-letni Ormianin. Ujawnione wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości blisko 37,5 tysiąca złotych zostały zatrzymane i zabezpieczone. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze SG z Kalisza.

Drugiego z Ormian zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy. Funkcjonariusze SG wytypowali do kontroli auto osobowe, którym kierował 50-letni obywatel Armenii. Podczas kontroli, wewnątrz auta funkcjonariusze ujawnili krajankę tytoniową bez znaków skarbowych akcyzy. Kolejne, blisko 30 tysięcy sztuk papierosów, tytoń, a także prawie 25 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, funkcjonariusze ujawnili w miejscu zamieszkania cudzoziemca. Towary te nie podsiadały oznaczeń polską akcyzą.

Cudzoziemcom za popełnienie przestępstw karno-skarbowych grozi wysoka kara grzywny.

Źródło: Straż Graniczna

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *