fbpx

Sprawa śmierci Andrzeja Leppera powraca.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Właśnie minęła 11 rocznica śmierci Andrzeja Leppera. W piątek, w rocznice śmierci wicepremiera, na wniosek posła Konfederacji Roberta Winnickiego Sejm uczcił minutą ciszy pamięć o Andrzeju Lepperze.

Andrzej Lepper był przewodniczącym Samoobrony, wicepremierem rządu PiS-LPR-Samoobrona, posłem na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007. 5 sierpnia 2011 roku ciało Leppera zostało odkryte w biurze partii. Śledztwo ustaliło ,że powodem śmierci było samobójstwo spowodowane depresją wywołaną postępowaniami karnymi, bankructwem finansowym partii i wielotysięcznym zadłużeniem polityka.

11 rocznica śmierci lidera Samoobrony skłoniła posłów Konfederacji do przedstawienia wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. zbadania okoliczności śmierci Andrzeja Leppera.

To jest rzecz którą trzeba wyjaśnić , która musi być transparentna i bardzo prosimy wszystkich posłów o to żeby podpisywali się pod naszym wnioskiem. To trzeba wyjaśnić ta śmierć- podkreślił Robert Winnicki.

Z kolei drugi poseł Konfederacji Artur Dziambor wskazał, że ”wypowiedzi Andrzeja Leppera, również te na mównicy były wypowiedziami, które mogły skierować na niego pewne niebezpieczeństwo”.

Jakie wypowiedzi miał na myśli Artur Dziambor? Prawdopodobnie chodziło o te, jakie miały miejsce podczas debaty nad odwołaniem Leppera z funkcji wicemarszałka Sejmu. W trakcie tej burzliwej debaty padały oskarżenia pod kontem ówczesnego rządu. Andrzej Lepper oskarżał Andrzeja Olechowskiego, Emila Wąsacza, Macieja Płażyńskiego i Janusza Lewandowskiego o doprowadzenie do strat finansowych FSM-Bielsko Biała, PZU SA i PZU Życie, PKO SA, TPS SA, Stoczni Gdańskiej, oraz wiele innych spółek Skarbu Państwa. Andrzej Lepper w wystąpieniu mówił o posiadanych przez siebie dokumentach ukazujących nadużycia. Wicemarszałek oskarżał Pawła Piskorskiego, Andrzeja Olechowskiego o korupcję. Ponadto oskarżenia o łapówkarstwo padły również na posłów Lewicy, Cimoszewicza i Szmajdzińskiego. Andrzej Lepper oskarżył Donalda Tuska o kontakty z gangstwerem ”Pershingiem” .

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_