fbpx

Poznań: niezidentyfikowana substancja w Warcie! Centrum Zarządzania Kryzysowego na miejscu

W Warcie stwierdzono wyciek substancji ropopochodnej na wysokości ulicy Jordana w Poznaniu. O wycieku poinformował spacerowicz, który zauważył na wodzie kolorową plamę o charakterystycznym zapachu.

Strażnicy z Ekopatrolu otrzymali do realizacji interwencję dotyczącą wycieku substancji z kolektora burzowego do rzeki Warta w okolicy ul. Jordana. Strażnicy, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili wyciek substancji, która powodowała, że na wodzie powstała tłusta, kolorowa plama o charakterystycznym zapachu. Jednak nie wydostawała się ona ze wskazanego, przez zgłaszającego miejsca, tylko około dwa metry wcześniej. Funkcjonariusze na miejsce wezwali Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego, która zneutralizowała plamę na powierzchni wody, dodatkowo miejsce zabezpieczono specjalnym rękawem sorpcyjnym, aby zapobiec dalszym wyciekom. O całej sytuacji powiadomiono także Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Aquanet, skąd pracownicy także pojawili się na miejscu w celu przeprowadzenia oględzin. Miejsce to, monitorowane jest przez odpowiednie służby.

– Poinformowała Straż Miejska w Poznaniu.

W tej okolicy do wycieków i zanieczyszczenia rzeki dochodzi bardzo często. Niestety służbom nie udało się ustalić kto dopuszcza się tych zrzutów zanieczyszczeń. Zanieczyszczenie rzeki to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Źródło: Straż Miejska w Poznaniu

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.