fbpx

Poznań: Pierwszy miejski las kieszonkowy w Polsce!

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W weekend 20-21 listopada, między blokami przy ulicy Milczańskiej Poznaniacy sadzili różne gatunki roślin. Akcję zorganizował deweloper UWI Inwestycje, który do idei zachęcił również innych przedsiębiorców z branży. Hasło imprezy brzmiało: „Wspólnie posadźmy las w Poznaniu”.

Sadzenie drzew miało charakter pikniku rodzinnego z atrakcjami. Uczestnicy oprócz posadzenia drzewa, mogli brać udział w ekologicznych grach i zabawach edukacyjnych oraz skosztować grochówki. W ramach akcji zaplanowano zasadzenie ok. 1 500 drzew na powierzchni 450 metrów kwadratowych. Cechą lasu kieszonkowego jest znacznie gęstsze sadzenie drzew. Inna istotna zasada to umiejscowienie drzew tego samego gatunku z dala od siebie.
Poznań: Pierwszy miejski las kieszonkowy w Polsce
Autorem idei stworzenia lasu kieszonkowego jest japoński botanik Akira Miyawaki, którego fascynowała różnorodność przyrody i procesy zachodzące w najmniejszym ekosystemie. Pomysł powstał 50 lat temu. Idea lasów kieszonkowych zawędrowała z Japonii do innych krajów świata i Europy. Obecnie, najwięcej lasów kieszonkowych znajduje się w Holandii, Belgii i Francji. Na świecie rosną tysiące takich lasów, a w Europie setki. Poznański las kieszonkowy będzie pierwszym miejskim mikrolasem w Polsce.

Foto: www.uwi.com.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4