fbpx

Poznań: Podrzucali samochodem śmieci do osiedlowego śmietnika

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Mieszkańcy jednego z poznańskich osiedli zauważyli że regularnie do ich śmietnika podjeżdża biały samochód dostawczy i wyrzuca tam śmieci.

Administracja osiedla poprosiła o pomoc referat Nowe Miasto w celu ustalenia sprawców wykroczenia. Od mieszkańców wiadomo było, że odpady przywożone są białym samochodem dostawczym. Podane zostały także konkretne dni i godziny kiedy odpady były podrzucane. To bardzo cenne informacje, kiedy pomocny może okazać się monitoring miejski. Na podstawie tych informacji i podejrzeń o popełnieniu wykroczenia z art. 10 ust.2a Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przejrzano zapis z kamer monitoringu. Na nagraniu widać jak białe auto dostawcze podjeżdża pod altanę śmieciową, parkuje po czym wysiada z niego dwóch mężczyzn i wyładowuje materiały poremontowe i wrzuca je do pojemników w altanie śmieciowej.

Tablice rejestracyjne wystarczyły strażnikom miejskim, by ustalić jego właściciela, a następnie pokazać nagranie, na którym widać w jaki sposób pozbywa się odpadów budowlanych. Po wyjaśnieniu sprawy i przyznaniu się do popełnienia wykroczenia, funkcjonariusz nałożył na sprawcę mandat karny w wysokości 500 zł, który został przyjęty i podpisany. Dodatkowo strażnik wyjaśnił na przyszłość, w jaki sposób można pozbyć w legalny sposób takich śmieci.

W każdym regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy można znaleźć zapis, że odpadów takich jak gruz nie można traktować jako „zwykłych śmieci”, a więc nie można ich wyrzucać do standardowych pojemników w śmietnikach.- Odpady powstałe w wyniku remontu należy gromadzić w kontenerach lub “big bagach”. Kontenery powinny być niezwłocznie usunięte po jego wypełnieniu lub po zakończeniu remontu. Mieszkaniec z Armii Krajowej zlekceważył obowiązujące przepisy za co zapłacił najwyższą kwotę mandatu.

Źródło: Straż Miejska w Poznaniu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4