fbpx

Poznańska Konfederacja przedstawia kandydatów na wybory parlamentarne.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wakacyjny okres nie osłabił przygotowań do nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Podczas dzisiejszej konferencji przestawiono nazwiska trzech kandydatów z listy Konfederacji. Wśród nich są;

Piotr Wawrzyniak.

Piotr Wawrzyniak urodził się w Poznaniu 39 lat temu. Jest wielkopolaninem od wielu pokoleń, potomkiem powstańca wielkopolskiego. Jest szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci. od 11 lat prowadzi własną kancelarię. Specjalizuje się w doradztwie prawnym dla przedsiębiorców.

Od ponad 30 lat Polską rządzą ci sami politycy zmieniający tylko swoje partyjne barwy. Raz dany polityk jest ministrem w rządzie PiS, a po kolejnych wyborach jest już ministrem w rządzie PO i na odwrót (Radosław Sikorski, Joanna Kluzik-Rostowska). Nadszedł w końcu czas aby po tych 30 latach w końcu rozbić ten, jak powiedziała senator PO Jadwiga Rotnicka ”układ” rządzący naszym krajem. Po raz pierwszy na polskiej scenie pojawiła się siła mająca realne szanse to rozbić, siła stanowiąca realną alternatywę dla tego skostniałego, zwietrzałego i skompromitowanego układu. Chciałbym też z tego miejsca zaapelować do poznańskich polityków PiS, PO, w szczególności przyszłych kandydatów na posłów czy senatorów aby mieli minimum obywatelskiej odwagi i stanęli z nami do prawdziwej i rzetelnej debaty, w szczególności w okresie kampanii wyborczej. Wiem, że trudno jest polemizować z argumentami Konfederacji, natomiast liczę na to, że trochę tej odwagi w sobie znajdziecie.

Wszystkich zapraszam i zachęcam aby zajrzeli na stronę internetową Konfederacji, gdzie znajdą dokładny program naszej partii wraz z przygotowanymi konkretnymi projektami ustaw – powiedział Piotr Wawrzyniak.

Piotr Tuczyński

Piotr Tuczyński jest z wykształcenia historykiem.

Idziemy do wyborów żeby rozbić układ, który został stworzony w Polsce ponad 30 lat temu, układ, który tworzą cztery partie PiS, PO, SLD I PSL. Układ, który prowadzi do narastających konfliktów społecznych. Narastająca inflacja to jest właśnie efekt polityki prowadzonej przez PiS wspieranej przez Platformę, SLD i PSL. To widać na głosowaniach sejmowych, gdzie wszystkie te partie głosują za wprowadzaniem socjalu, jak chociażby podwyższanie 500 plus do 800 plus– podkreślił Piotr Tuczyński

Trzecim kandydatem na posła był nieobecny na konferencji Dariusz Szyndler.

Dariusz Szyndler jest znanym poznańskim mecenasem.

Na konferencji padło pytanie czy Konfederacja nie obawia się spadków sondażowych w kontekście ataków medialnych na partie.

Ataki na naszą partie wzmacniają nas, to było widoczne po reportażach na TVN i po kolejnych doniesieniach medialnych Gazety Wyborczej czy innych nie przychylnych nam mediów. My się ataków nie boimy. Nie mamy nic to ukrycia. Skoro Newsweek wyciąga takie informacje, że ”Sławomir Mentzen bierze udział w wojnach, w grach komputerowych, których celem jest strategiczne pokonanie innych, to o czym my tu mówimy. To jest błazenada ze strony nie przychylnych nam mediów i my się tego nie boimy– zakomunikował Robert Mędlewski.

Natomiast na postawione pytanie, że ludzie wahają się głosować na Konfederacje ponieważ obawiają się koalicji z PiS po wyborach, prowadzący konferencje odpowiedział;

My nie zamierzamy wchodzić w koalicje z PiS-em ani z PO. Senator Rotnicka to samo potwierdziła, że ”szybciej dogadamy się z PiS-em”. Teraz w ubiegła niedziele Jarosław Kaczyński to samo potwierdził, ze nie wejdzie w koalicje z Konfederacją– skwitował Robert Mędlewski.

Łukasz Kuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_