fbpx

Poznańska Straż Miejska znalazła zaginionego staruszka. “Był zdezorientowany i przerażony”

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

We właściwym miejscu i czasie – wczoraj, około godziny 18:20, strażnicy Referatu Interwencyjno – Drogowego, podczas wykonywania czynności służbowych na terenie osiedla Kosmonautów, zwrócili uwagę na mężczyznę w podeszłym wieku, który stał przy ogrodzeniu parkingu:

Padał deszcz, było zimno i ciemno, a starszy mężczyzna stał oparty o ogrodzenie parkingu. Był bez kurtki i parasola! Zapytałyśmy go co tutaj robi, gdzie mieszka, ale nie potrafił podać dokładnego adresu zamieszkania. Nie miał żadnego dokumentu tożsamości, był zdezorientowany i przerażony. Dowiedziałyśmy się tylko jego imię i nazwisko oraz to, że ma 79 lat i prawdopodobnie mieszka w rejonie Różanego Potoku. Przemoczonego i zziębniętego wprowadziłyśmy do radiowozu. Owinęłyśmy go kocem termicznym, włączyłyśmy nadmuch ciepłego powietrza i poczęstowałyśmy go gorącym posiłkiem z pakietu żywnościowego

Informację o mężczyźnie wymagającym pomocy funkcjonariusze przekazali dyżurnemu Straży Miejskiej:

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwaliśmy Zespół Ratownictwa Medycznego. Skontaktowaliśmy się także z dyżurnym Komisariatu Policji Poznań Północ – okazało się, że ok. godz. 10 rano do Policji wpłynęło zgłoszenie o poszukiwaniu mężczyzny, które zarejestrowano w kategorii „zagrożenie zdrowia i życia”. Starszego mężczyznę poszukiwała rodzina, a informacje zebrane przez strażników na os. Kosmonautów, wskazywały na odnalezienie poszukiwanego. Na miejsce został wysłany patrol Policji. Około godz. 19:30 strażnicy przekazali mężczyznę ratownikom medycznym i Policji

Tym razem strażnicy znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Jesienno – zimowa aura, szczególnie dla osób starszych, schorowanych czy bezdomnych, w niektórych sytuacjach staje się śmiertelnym zagrożeniem.

Poznańska Straż Miejska apeluje o zwracanie uwagi na osoby wymagające udzielenia pomocy!

Informacje można przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Straży Miejskiej, Policji lub dzwonić na nr alarmowy 112.
Całą dobę czynny jest także Punkt Interwencji Kryzysowej – telefony: 61 835 48 66 oraz 61 835 48 65

Źródło: Straż Miejska Miasta Poznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI