fbpx

Poznański Marsz Niepodległości: Wspólny krok ku pamięci i przyszłości

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W sercu Wielkopolski, gdzie duch niepodległości tli się nieustannie w sercach mieszkańców, zbliża się wydarzenie, które jest wyrazem naszej narodowej dumy i pamięci – II Poznański Marsz Niepodległości. To okazja, by wspólnie uczcić 11 listopada, dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość, a nasze serca biją unisono z miłości do Ojczyzny.

Zjednoczeni pod biało-czerwonym sztandarem

Marsz, który rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 14:00 na Rynku Wildeckim, jest zaproszeniem dla każdego, kto pragnie wyrazić swoje przywiązanie do wartości narodowych i historii Polski. W tym roku przemarsz odbędzie się pod hasłem “Łączy Nas Polska”, podkreślając, że niezależnie od naszych różnic, to właśnie miłość do kraju jest tym, co nas łączy.

Patriotyzm w każdym kroku

Organizatorzy II Poznańskiego Marszu Niepodległości zachęcają wszystkich uczestników do przyniesienia ze sobą narodowych flag, symbolizujących naszą tożsamość i jedność. Marsz jest okazją do tego, by pokazać młodszym pokoleniom, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Tradycja i nowoczesność idą w parze

Poznań, miasto o bogatej historii i silnych tradycjach patriotycznych, jest przykładem na to, jak można harmonijnie łączyć przeszłość z teraźniejszością. Marsz Niepodległości jest tego odzwierciedleniem – to wydarzenie, które łączy pokolenia, celebrując naszą wolność i niepodległość w duchu szacunku i wspólnoty.

Zaproszenie otwarte dla wszystkich

Zachęcamy mieszkańców Poznania i nie tylko do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech II Poznański Marsz Niepodległości stanie się manifestacją naszego patriotyzmu, a także przypomnieniem o wartościach, które są fundamentem naszej narodowej tożsamości.

Podsumowanie

11 listopada to nie tylko dzień wolny od pracy, to przede wszystkim czas refleksji i radości z wolności, którą dzięki pokoleniom Polaków możemy cieszyć się każdego dnia. Dołącz do nas w tym marszu, by razem uczcić niepodległość i wyrazić naszą wspólną dumę z bycia Polakami.

Informacje praktyczne:

Zapraszamy do wspólnego świętowania – niech II Poznański Marsz Niepodległości stanie się wydarzeniem, które na długo zapisze się w historii miasta i w sercach jego uczestników.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4