fbpx

Rekordowa inflacja w marcu. A rząd ciągle dokręca śrubę przedsiębiorcom.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Inflacja w marcu 2022 r. w Polsce wzrosła o 10,9 proc. – poinformował Główny Urząd Statystyczny. To najwyższy wynik od lipca 2000 r., czyli od blisko 22 lat. 

Jak podaje portal money.pl jeszcze przed publikacją GUS ekonomiści PKO BP pisali, że spodziewają się nad Wisłą inflacji rzędu 10,1 proc. rdr (taki też jest konsensus rynku) po skoku z 8,5 proc. rdr w lutym.

Dwucyfrowy wzrost cen w kraju oznacza, że w marcu przeżyliśmy największe uderzenie w nasze portfele od lipca 2000 r., czyli od 22 lat. Wtedy to inflacja wyniosła 11,6 proc., by miesiąc później spaść do 10,7 proc.

10,9 proc. w marcu tego roku jest więc najwyższym wynikiem w tym wieku. Ale to nie wszystko. W ciągu miesiąca ceny wzrosły o 3,2 proc., czyli najsilniej od 1996 r.

Tymczasem rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje krucjatę przeciwko przedsiębiorcom. W ramach kolejnych zmian już od lipca tego roku składki zdrowotne zapłacą też komplementariusze w spółkach komandytowo-akcyjnych. Wynika to z opublikowanego projektu zmian w ustawie o PIT w ramach Polskiego Ładu. Kuszące dla wielu przedsiębiorców na początku roku zakładanie spółek komandytowo-akcyjnych przestanie być atrakcyjne.

Fot. Pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_